بخشنامه جدید بانک مرکزی برای ارز درمانی صادر شد

شرایط و مقررات تخصیص ارز درمانی برای بیماران متقاضی درمان در خارج از کشور از نیمه دوم مهرماه 1400 تغییر یافت. در بخشنامه جدید بانک مرکزی ، برای بیماران متقاضی ارز درمانی کمتر از ده هزار دلار نیز علاوه بر شرایط قبلی ، مانع جدیدی به نام اخذ تائیدیه معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز پیش بینی شده است.
 طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی علاوه بر گواهی پزشک متخصص مربوطه ، می بایست گواهی پرداخت ارز درمانی از معاونت درمان وزارت بهداشت نیز درخواست و ضمیمه  مدارک تحویلی به بانک عامل گردد/ . این بدان معناست که بیمار متقاضی و خانواده وی باید تا تهران و وزارت متبوع رنج سفر و هزینه را متقبل شوند تا در فرآیندی که هنوز ساختار و شیوه نامه اجرایی آن در وزارت تعریف نشده است ، زمان بیشتری را جهت آماده سازی سفر درمانی سپری نماید. این در حالی است که تجربه چند سال اخیر نشان داده است که حتی برخی از پزشکان در همان مرحله اول صدور گواهی اولیه را متقبل نمی شوند.
شواهد نشان داده است که در سال های اخیر ،  حمایت های دولت در تخصیص ارز درمانی به تدریج کاهش یافته است. در حال حاضر نیز برای درمان ضروری تومور های مغزی با استفاده از تکنولوژی گامانایف و یا سایبر نایف، و یا تومورهای احشایی با استفاده از ام آر لیناک، این محدودیت های اجرایی جدید ، بطور غیر مستقیم باعٍث کاهش بیشتر حمایت های دولت از بیماران نیازمند و تاخیر در درمان ایشان خواهد شد.

برای اطلاعت بیشتر این  لینک  را کلیک کنید

Whatsapp Premium

پشتیبانی آنلاین اسماسیر

برای ارتباط با ما کلیک کنید.
Close and go back to page

تماس با ما

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پائین تر از تقاطع بهار شیراز

پلاک ۴۱۹، طبقه سوم واحد ۱۰، کد پستی ۱۶۱۳۹۸۳۱۳۴

ایمیل :  asmaseir@gmail.com  , info@asmaseir.com 

تلفن :   ۷۷۵۱۵۰۱۳ ۲۱ ۹۸+  

           ۷۷۵۱۵۰۹۳ ۲۱ ۹۸+

تلگرام :  ۹۳۷۲۳۳۳۵۹۹ ۹۸+

--------------------------------------------

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به اسماء سیر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.