ویژگی های گردشگری سلامت قرن 21

گردشگری سلامت و یا همان توریسم درمانی به معنی سفر به کشورهای مختلف جهت دریافت خدمات درمانی ، تندرستی و سللامت می باشد. جرقه اولین سفرهای درمانی زمانی به ذهن بیماران خطور کرد که شهروندان یک کشور به دلایلی مانند نبود امکانات پزشکی مورد نیاز یا هزینه بالای یک جراحی خاص تصمیمی هوشمندانه گرفتند و به کشور دیگری سفر کردند. گردشگری سلامت در گذشته به شکل متفاوت تری از الان بوده است بنابراین ما قصد داریم ویژگی های گردشگری سلامت در قرن 21 را شرح دهیم.

ویژگی های گردشگری سلامت قرن 21

  • تعداد زیادی از افرادی که برای معالجه مسافرت می کنند، از کشورهای ثروتمندتر و پیشرفته تر به کشورهای کمتر توسعه یافته نسبت به کشور خود سفر می کنند.
  • بسیاری از بیماران به دلیل تسریع در انجام درمان کشورهای دیگر را برای خدمات درمانی انتخاب می کنند.
  • بخشی از بیماران گردشگری پزشکی را به دلیل دسترسی به خدمات درمانی ارزان تر انتخاب می کنند.

گردشگری سلامت زمانی تعریف می شود که مصرف کنندگان تصمیم بگیرند به قصد دریافت نوعی از معالجه ی پزشکی در مرزهای بین المللی به کشوری دیگر سفر کنند. تعیین مرز آنچه که سلامتی است و به عنوان گردشگری پزشکی به منظور حساب های تجاری محسوب می شود ، ساده نیست. در این محدوده از درمانها ، همه نمی توانند در تجارت با سلامت وارد شوند. به عنوان مثال ، جراحی زیبایی به دلایل زیبایی شناختی و نه به عنوان جراحی ترمیمی، مورد توجه قرار می گیرد.

 

Whatsapp Premium

پشتیبانی آنلاین اسماسیر

برای ارتباط با ما کلیک کنید.
Close and go back to page

تماس با ما

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پائین تر از تقاطع بهار شیراز

پلاک ۴۱۹، طبقه سوم واحد ۱۰، کد پستی ۱۶۱۳۹۸۳۱۳۴

ایمیل :  asmaseir@gmail.com  , info@asmaseir.com 

تلفن :   ۷۷۵۱۵۰۱۳ ۲۱ ۹۸+  

           ۷۷۵۱۵۰۹۳ ۲۱ ۹۸+

تلگرام :  ۹۳۷۲۳۳۳۵۹۹ ۹۸+

--------------------------------------------

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به اسماء سیر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.