سرطان ریه در آذربایجان ( ارومیه و تبریز )

بر اساس گزارش های آماری ، در آذربایجان غربی ( ارومیه ) و آذربایجان شرقی ( تبریز ) ، آمار بالاترین میزان مبتلا به سرطان ریه در ایران مشاهده میشود . تماس بیماران و متقاضیان درمان سرطان ریه در ترکیه با شرکت اسماسیر نیز از جانب ساکنین شهرهای تبریز ، ارومیه و اردبیل معمولا بیشتر از شهرهای مناق شرقی کشور ثبت میشود.
سلول‌های تمام ارگانیسم‌های زنده به‌صورت طبیعی و به شیوه‌ای کنترل شده تقسیم می‌شوند و رشد می‌کنند. سرطان زمانی به وجود می‌آید که این فرایند از کنترل خارج شده و سلول‌ها به صورت کنترل نشده شروع به تقسیم و تکثیر کنند که در این حالت یک توده ایجاد شده که به آن سرطان گفته می‌شود. این تومور و یا توده، به عنوان تومور اولیه و یا سرطان اولیه می‌تواند در محل خود شروع به رشد کند و یا گسترش پیدا کرده و باعث ایجاد تومورهای ثانویه در قسمت‌های دیگر بدن شود. این فرایند گسترش متاستاز (metastasis) نامیده می‌شود که یکی از ویژگی‌های کلیدی سرطان نیز به شمار می‌رود.

سرطان ریه چگونه تشخیص داده می‌شود؟

 تشخیص زودهنگام سرطان ریه مشکل است و آن را به یک بیماری خاموش تشبیه میکنند ، زیرا که بسیاری از علائم رایج سرطان ریه مشابه علائمی است که در ریه‌های افراد سیگاری و بیماریهای مزمن ریوی  قابل مشاهده است . علاوه بر این بسیاری از افرادی که به سرطان ریه مبتلا هستند به‌طور همزمان به بیماری مزمن انسدادی ریه  نیز مبتلا هستند زیرا که از عوامل اصلی بروز هر دو بیماری استعمال دخانیات است. تصویربرداری با اشعه ایکس(رادیوگرافی سینه) از قفسه سینه اولین آزمایش برای تشخیص سرطان ریه است. اگر توموری در ریه وجود داشته باشد باید حتما قطر آن یک سانتی‌متر (یا بیشتر) باشد تا بتوان آن را با این تصویربرداری تشخیص داد.در صورت مشاهده موردی غیر طبیعی در تصویربرداری اشعه ایکس  معمولا تصویربرداری CT Scan و MRI   و PET CT نیز انجام می‌شود که این روش‌های تصویربرداری می‌توانند اطلاعات بیشتری را در مورد تومورها و این که چقدر گسترش پیدا کرده‌اند در اختیار ما قرار دهند.

سرطان ریه چگونه درمان می‌شود؟

 پرتودرمانی های نوین نظیر سایبر نایف Cyberknife , و یا MR-LINAC و یا رادیوتراپی با استفاده از تروبیم TRUBIM توام با شیمی درمانی های نوین نظیر ایمنیو تراپی برای درمان سرطان ریه مورد استفاده قرار می‌گیرند.برای درمان سرطان سلول‌های بزرگ (دو نوع دیگر سرطان ریه) بسته به اینکه کجا قرار دارند و تا چه اندازه پیشرفت کرده اند ممکن است از جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی و یا ترکیبی از این روش‌ها استفاده شود.
سایبرنایف CyberKnife یک سیستم جراحی با امواج رادیویی با دقت کوچک‌تر از میلی‌متر است که برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این سیستم، پرتوهای رادیویی به منظور درمان نواحی سرطانی بدن با دوز بالا بر روی این نواحی متمرکز می‌شوند. در عین حال بافت سالم و طبیعی می‌تواند با درصد بالایی در برابر اثرات ناشی از پرتو حفظ شود. تکنولوژي ربات کنترل شده توسط کامپیوتر امکان تابش پرتو از صدها زاویه‌ی مختلف را فراهم می‌آورد. اساساً سایبرنایف یک شتابدهنده خطی پیشرفته است که بر روی ربات‌های مورد استفاده در صنعت قرار می‌گیرد.
ام آر لیناک ، MR-Linac یک شتاب دهنده خطی با هدایت 1.5 تسلا MR ، اولین فناوری پرتودرمانی در جهان است که اسکنر MRI و شتاب دهنده خطی را در یک سیستم واحد ترکیب می کند. پیش از این ، کارشناسان فکر می کردند ترکیب MRI و دستگاه های شتاب دهنده خطی تقریباً غیرممکن است ، زیرا آهنرباهای قدرتمند MRI می توانند در پرتوهای تابشی تداخل ایجاد کنند. Unity MR-Linac توسط الکتا و شریک فناوری MRI اش فیلیپس ساخته شد.
با Elekta Unity MR-Linac ، پزشکان می توانند بافت تومور را با وضوح بیشتری مشاهده کنند - و دوز تابش را در حین درمان بیمار تطبیق دهند. از آنجا که می تواند با دوز بالاتری از اشعه را به تومور برساند ، انتظار می رود که درمان دقیق تر و موثرتر از هر زمان دیگری باشد. همچنین می تواند تعداد جلسات درمانی را کاهش دهد و راحتی بیشتری را برای بیماران فراهم کند.

ما در شرکت اسما سیر با کسب نظر تخصصی از بیمارستان های مربوطه در ترکیه ( بیمارستان آنادولو ) ، متناسب با وضعیت بیماری و نوع تومور ، روش مناسب درمانی را در مرکز مناسب معرفی می کنیم . با ما در تماس باشید.

منبع: وب سایت پژوهشکده بیماریهای گوارش و کبد

Whatsapp Premium

پشتیبانی آنلاین اسماسیر

برای ارتباط با ما کلیک کنید.
Close and go back to page

تماس با ما

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پائین تر از تقاطع بهار شیراز

پلاک ۴۱۹، طبقه سوم واحد ۱۰، کد پستی ۱۶۱۳۹۸۳۱۳۴

ایمیل :  asmaseir@gmail.com  , info@asmaseir.com 

تلفن :   ۷۷۵۱۵۰۱۳ ۲۱ ۹۸+  

           ۷۷۵۱۵۰۹۳ ۲۱ ۹۸+

تلگرام :  ۹۳۷۲۳۳۳۵۹۹ ۹۸+

--------------------------------------------

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به اسماء سیر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.