واکسن های تائید شده ویروس کرونا

واکسن های کوید-19 تائید شده بین المللی


در حال حاضر واکسن های تائید شده و توصیه شده توسط مراکز پیشگیری و کنترل بیماریها در امریکا CDC بر علیه کوید-19 (ویروس کرونا) در سه گروه قرار دارند. این واکسن ها ایمن، موثر و کاهش دهنده خطر ابتلا شدید به ویروس کرونا هستند. این مراکز هیچگونه برتری برای این واکسن ها نسبت به یکدیگر توصیه نکرده است.
1) Pfizer-BioNTech پی فایزر-بیونتک
این واکسن یک واکسن از خانواده mRNA vaccines می باشد. بنابراین شکل تعییر یافته و یا تضعیف شده از یک ویروس نمی باشد. همه افراد دارای 12 سال سن و بالاتر میتوانند این نوع واکسن را بر علیه ویروس کرونا دریافت کنند. دو نوبت واکسن به فاصله 21 روز( سه هفته) انجام می شود و دوهفته بعد از نوبت دوم ایمنی کامل ایجاد می گردد. برای افراد دارای اختلالات ایمنی متوسط و یا شدید ، تجویز یک دوز سوم، چهار هفته پس از نوبت دوم نیز توصیه می شود. برای برخی افراد در معرض خطر مواجهه یا ابتلا به کوید-19، یک دوز تقویتی (بوستر) واکسن، شش ماه و یا بیشتر پس از نوبت دوم ، نیز توصیه میشود.

2) Moderna مدرنا
این واکسن یک واکسن از خانواده mRNA vaccines. می باشد. بنابراین شکل تعییر یافته و یا تضعیف شده از یک ویروس نمی باشد. این واکسن یک واکسن از خانواده mRNA vaccines می باشد. همه افراد دارای 18 سال سن و بالاتر میتواندد این واکسن رادریافت کنند. دو نوبت واکسن به فاصله 28 روز( چهار هفته) انجام می شود و دوهفته بعد از نوبت دوم ایمنی کامل ایجاد می شود. برای افراد داری اختلالات ایمنی متوسط و یا شدید در چهار هفته پس از نوبت دوم ، تجویز یک دوز سوم نیز توصیه می شود. دوز تقویتی (بوستر) واکسن توصیه نشده است.

3) Johnson & Johnson’s Janssen جانسون و جانسون جنسن
این واکسن در واقع ویروس تغییر داده شده و تضعیف شده از ویروس کوید-19 می باشد بنابراین به آن Viral Vector vaccine اطلاق می شود. همه افراد دارای 18 سال سن و بالاتر میتوانند این واکسن رادریافت کنند. فقط یک نوبت واکسن انجام می شود. دوهفته بعد از نوبت دوم ایمنی کامل ایجاد خواهد شد. برای افراد دارای اختلالات ایمنی متوسط و یا شدید و یا سایر افراد ، دوز تقویتی (بوستر) تا این تاریخ، اعلام نشده است.

ترجمه و تلخیص
دکتر سهیل نجفی مهری

 

Whatsapp Premium

پشتیبانی آنلاین اسماسیر

برای ارتباط با ما کلیک کنید.
Close and go back to page

تماس با ما

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پائین تر از تقاطع بهار شیراز

پلاک ۴۱۹، طبقه سوم واحد ۱۰، کد پستی ۱۶۱۳۹۸۳۱۳۴

ایمیل :  asmaseir@gmail.com  , info@asmaseir.com 

تلفن :   ۷۷۵۱۵۰۱۳ ۲۱ ۹۸+  

           ۷۷۵۱۵۰۹۳ ۲۱ ۹۸+

تلگرام :  ۹۳۷۲۳۳۳۵۹۹ ۹۸+

--------------------------------------------

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به اسماء سیر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.