چگونه ارز درمانی دریافت کنیم؟

شرایط و مقررات تخصیص ارز درمانی برای بیماران متقاضی درمان در خارج از کشور از نیمه دوم مهرماه 1400 تغییر یافت. تا قبل از این تاریخ ، بیماران متقاضی ارز درمانی تا سقف 10 هزار دلار با ارائه یک گواهی پزشک متخصص و یک پیش فاکتور مرکز درمانی خارج از کشور، فرایند دریافت ارز درمانی را با نرخ 4200 تومان انجام می دادند و بیماران متقاضی بیش از 10 هزار دلار می بایست از طریق شورای عالی پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی فرایند پیچیده تری را انچام می دادند. در بخشنامه جدید بانک مرکزی ، برای بیماران متقاضی ارز درمانی کمتر از ده هزار دلار - نظیر متقاضیان گامانایف و سایبرنایف - نیز علاوه بر شرایط قبلی ، مانع جدیدی به نام اخذ تائیدیه معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز ضروری شده است.
به هر حال شرط اصلی تخصیص ارز درمانی به متقاضی ، عدم امکان انجام مداخله درمانی در ایران بوده است. اگر تاکنون صدورگواهی پزشک متخصص مربوطه مشتمل بر تائیدیه ضرورت درمان در خارج از کشور ، عدم وجود تکنولوژی درمانی مورد نظر در کشور بود ، طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی می بایست گواهی پرداخت ارز درمانی از معاونت درمان وزارت بهداشت نیز ضمیمه گردد. در این دستورالعمل جدید بیمار متقاضی و خانواده وی باید تا تهران و وزارت متبوع رنج سفر و هزینه را متقبل شوند تا در فرآیندی که هنوز ساختار و شیوه نامه اجرایی آن در وزارت تعریف نشده است ، زمان بیشتری را جهت آماده سازی سفر درمانی سپری نمایند. این در حالی است که تجربه چند سال اخیر نشان داده است که حتی برخی از پزشکان در همان مرحله اول صدور گواهی اولیه را متقبل نمی شوند.

به هر حال اگر چه اعزام بیمار به خارج از کشور برای برخی مداخلات درمانی نظیر گامانایف و سایبر نایف  بدلیل کمبود امکانت داخل کشور ، اجتناب ناپذیر است، با این وجود این حق شهر وندی است که برخی مداخلات درمانی به دلیل وجود تکنولوژی های با کیفیت تر و نوین ، نیز در خارج از کشور انجام شود. برای مثال استفاده از تکنولوژی روباتیک سرجری داوینچی در جراحی های کانسرپروستات و تومورهای سرطانی دستگاه گوارش کیفیت درمان را بسیار افزایش می دهد و عارضه های جراحی را نیز بسیار کاهش می دهد.
امیدواریم مسئولین ذیربط شیوه نامه اجرایی مطلوب برای این بخشنامه بانک مرکزی را در وزارت متبوع سریعتر آماده و عملیاتی نمایند. ما هم امیدوار هستیم در آینده نزدیک با رفع تحریم ها، کمبودهای موجود در برخی تکنولوژی درمانی در ایران مرتفع گردد و نیازمند به اعزام بیماران به خارج از کشور نباشیم، ولی به هر حال تا آن زمان ، ضرورت دارد وضعیت موجود بیماران متقاضی اعزام به خارج از کشور و ارز درمانی به خوبی مدیریت گردد.


همکاران ما در شرکت اسما سیر برای بیماران اعزام متقاضی اعزام به خارج از کشورکلیه خدمات مشاوره مدیکال توریسم شامل تشکیل پرونده پزشکی ، اخذ پذیرش از مرکز درمانی بین المللی، تنظیم برنامه سفر و اخذ ویزا ، مترجم همراه و پیگیری درمان تا حصول نتیجه درمانی را انجام می دهد.
با ما در تماس باشید . 09372333599 ، 02177514998

دکتر سهیل نجفی مهری

Whatsapp Premium

پشتیبانی آنلاین اسماسیر

برای ارتباط با ما کلیک کنید.
Close and go back to page

تماس با ما

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پائین تر از تقاطع بهار شیراز

پلاک ۴۱۹، طبقه سوم واحد ۱۰، کد پستی ۱۶۱۳۹۸۳۱۳۴

ایمیل :  asmaseir@gmail.com  , info@asmaseir.com 

تلفن :   ۷۷۵۱۵۰۱۳ ۲۱ ۹۸+  

           ۷۷۵۱۵۰۹۳ ۲۱ ۹۸+

تلگرام :  ۹۳۷۲۳۳۳۵۹۹ ۹۸+

--------------------------------------------

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به اسماء سیر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.