بیمه درمانی ایرانی های مقیم ترکیه چگونه است؟

در سال های اخیر بسیاری از ایرانی ها به صورت اقامت موقت توریستی و یا اخذ شهرورندی در ترکیه مقیم شده اند. به نظرمی رسد یکی از مشکلات افراد ایرانی مقیم در ترکیه عدم آشنایی و آگاهی از سیستم خدمات بهداشت - درمان ، بیمارستان ها و هزینه های درمانی در ترکیه باشد . سلامت انسان در هر زمان و هر مکان ممکن دستخوش تعییرات شود و این تعییرات غافلگیر کننده است. برای مثال اخیرا موارد ابتلا به کرونا در ترکیه برای ایرانیان عزیزی که منتظر دریافت کارت اقامت (کیملیک) و یا شهروندی خود بوده اند رخ داده است و خانواده ها را در پرداخت هزینه های درمانی عافلگیر کرده است.

در ترکیه مطب های خصوصی نظیر آنچه که در ایران به وفور دیده میشود ، یافت نمیشود و تقریبا بیش از نود درصد پزشکان عمومی و متخصص در بیمارستان ها بیماران را ویزیت می کنند. ترکیه از سیستم درمانی خوب متناسب با استانداردهای اروپایی برخوردار است . اگر چه در مقایسه با سیستم اروپایی هزینه در مان در ترکیه پایین تر است اما در مقابسه با ایران و به دلیل نرخ برابری ارز ، هزینه های درمان در ترکیه بسیار بالاتر است. کشور ترکیه رتبه دهم ارزان‌ ترین و با کیفیت ‌ترین خدمات درمانی جهان را دار. و خدمات درمانی در دو گروه بیمارستان های مدرن خصوصی و بیمارستان های دولتی ارائه میشود. افرادی که شهروند ( دارای ملیت ترکیه ای و یا پاسپورت ترکیه ) باشند خدمات درمانی ارزان قیمت را در بیمارستان های دولتی و تحت استفاده از بیمه SGK (نظیر بیمه تامین اجتماعی در کشور ایران) و یا تحت بیمه های خصوصی و تکمیلی ، در بیمارستان های خصوصی دریافت میکنند.
خدمات درمانی در ترکیه، طیف وسیعی داشته و بخش‌های مختلفی دارد. تمامی این خدمات زیر نظر سازمان تامین اجتماعی ترکیه یا همان SGK ارائه می‌شود؛ به بیان دیگر، انواع بیمه‌های دولتی ترکیه را با نام بیمه SGK می‌شناسند. این بیمه، هم خدمات درمانی را پوشش می‌دهد، هم اینکه برای دوران بازنشستگی تسهیلاتی را در اختیار فرد قرار می‌دهد. این بیمه نامه در سه گروه تقسیم بندی میشود:
• بیمه‌های اجتماعی (SSK)( بیمه کارفرما برای کارمندان و کارگران دارای مجوز کار)
بیمه‌های خویش‌فرما (Bag-kur)( بیمه خویش فرما برای افرادی که که صاحب کسب و کار خود هستند و یا در ترکیه شرکتی به نام خود ثبت کرده‌اند)
• بیمه‌های سلامت عمومی (GSS)بیمه افراد بیکار و فقط مخصوص مراکز درمانی دولتی )


شرکت های خصوصی بیمه در ترکیه نیز نیاز های پزشکی درمانی شخص را درحوادثی چون تصادفات و اتفاقات پوشش می دهند. وب سایت Sigortam.net انواع بیمه های درمانی خصوصی و پوشش های بیمه ای را در اختیار قرار می دهد. به هر حال، علی رغم پوشش بیمه های درمانی مختلف در ترکیه ، هموطنان ایرانی گاهی از قوانین و مقررات به خوبی مطلع نمی باشند و یا اینکه به علت عدم آشنایی با بیمارستان های ترکیه ، در انتخاب بیمارستان دچار مشکل و یا محدویت هستند.


ما در شرکت اسما سیر مراکز درمانی مناسب را با توجه به محل اقامت شما و مشکل بیماری ویا حادثه سلامتی ، معرفی و کلیه اقدامات پذیرش بیمارستان در همه شهرهای ترکیه نظیر استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا، آنالیا را بصورت رایگان انجام می دهیم.
جهت برخورداری از خدمات مطمئن و سریع مشاوره ، پذیرش در بیمارستان های ترکیه با ما در تماس باشد. همکاران ما در شرکت اسما سیر آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان، تعیین هزینه ها و اعزام بیمار به بیمارستان مورد نظرمی باشند . با ما در تماس باشید

ایران : 09372333599 واتس آپ ، تلگرام- موبایل تلفن 77514998 (021)
ترکیه : 905389682298+ واتس آپ ، موبایل


دکتر سهیل نجفی مهری

Whatsapp Premium

پشتیبانی آنلاین اسماسیر

برای ارتباط با ما کلیک کنید.
Close and go back to page

تماس با ما

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پائین تر از تقاطع بهار شیراز

پلاک ۴۱۹، طبقه سوم واحد ۱۰، کد پستی ۱۶۱۳۹۸۳۱۳۴

ایمیل :  asmaseir@gmail.com  , info@asmaseir.com 

تلفن :   ۷۷۵۱۵۰۱۳ ۲۱ ۹۸+  

           ۷۷۵۱۵۰۹۳ ۲۱ ۹۸+

تلگرام :  ۹۳۷۲۳۳۳۵۹۹ ۹۸+

--------------------------------------------

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به اسماء سیر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.