شوک های COVID-19 بر توریسم سلامت

گردشگری پزشکی (مدیکال توریسم)  از لحاظ تاریخی بر بیمارانی که به خارج از کشور و با هدفت دریافت خدمات پزشکی از بیمارستان های بین المللی سفر می‌کنند متمرکز بوده است، اما در حال حاضر ،همه‌گیری COVID-19 نقطه عطفی برای ارائه‌دهندگان خدمات پزشکی به منظور توسعه استراتژی‌های پیچیده‌تر سلامت و درمان از راه دور به بیماران خارجی بوده است.

به عنوان مثال،  در طول تاریخ از سراسر جهان بیماران  به ایالات متحده برای  دریافت مراقبت های پزشکی که به صورت محلی و یا با کیفیت مطلوب  در دسترس ایشان  نبوده ،  سفر کرده اند. همه‌گیری COVID-19 تقریباً خرید و فروش فرامرزی خدمات مراقبت‌های بهداشتی را که به آن گردشگری پزشکی (مدیکال توریسم) می‌گویند را متوقف کرده است. سفرهای پزشکی  به ایالات متحده در آینده ممکن است با ترکیبی از واکنش ها و تعارضات  در سلامت عمومی  اولیه  شهروندان امریکایی قرار گیرد و یک فضای آشفته کلی ناشی از تنش های نژادی گسترده و اختلالات مرتبط با بیماری و همه گیری در میان ارائه دهندگان خدمات پزشکی را موجب شود.

بر خلاف سایر اقتصادهای توسعه یافته، خدمات پزشکی در ایالات متحده به جای یک تعهد دولتی، مسئولیت  خصوصی به شهروندان در نظر گرفته می شود. بنابراین، بیمارستان ها و کلینیک ها خود را به عنوان شرکت های مبتنی بر مصرف کننده قلمداد می کنند. افزایش چشمگیر بار جهانی بیماری‌های غیرواگیر (NCDs)، همراه با افزایش ثروت در میان اقتصادهای نوظهور، بازار قوی و پیچیده‌ای را ایجاد می‌کند که ارائه‌دهندگان خدمات درمانی در  ایالات متحده از آن استفاده کرده و بیماران خارجی را به دنبال درمان جذب می‌کنند. بر اساس آمار، جراحی های انتخابی و عیر اورژانسی،  147 میلیارد دلار درآمد برای بیمارستان های ایالات متحده در سال 2019 ایجاد کرد و توقف کوتاه مدت و محدودیت های ناشی از همه گیری کوید -19  روی روش های انتخابی منجر به خسارات مالی عمیقی شده است. در مرحله اولیه کووید-19، پذیرش بیماران بستری بدون کووید تقریباً 60 درصد سطوح قبل از همه‌گیری بود، و خسارات بیمارستانی بیش از 50 میلیارد دلار در ماه بین مارس و می 2020 تخمین زده شد.  به طور کلی این چالش‌های مالی بی‌سابقه ایالات متحده را در سیستم بهداشت و درمان  تحت فشار قرار داده است.

بیمارستان‌های آمریکایی توجه خود را به نیازهای مراقبت‌های بهداشتی داخلی و کاهش خطر برای کاهش و بازیابی خسارات مالی معطوف کرده‌اند. در حالی که هر دو اصلاحات در سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده تحت ریاست جمهوری بایدن و گسترش قانون مراقبت مقرون به صرفه بر گردشگری پزشکی ورودی و خروجی برای کشور تأثیر می گذارد، رقبای بین المللی جدید نیز احتمالاً تأثیراتی بر بازارهای گردشگری پزشکی خواهند داشت. در واکنش به همه‌گیری COVID-19، ارائه‌دهندگان مستقر در ایالات متحده در حال ایجاد همکاری‌های جدید و مبتکرانه برای ارائه مراقبت به بیماران در خارج از کشور هستند که نویدبخش مراقبت‌های کارآمدتر و با کیفیت‌تر هستند که نیازی به سفر ندارند.

با باز و بسته شدن مرزها بسته به افزایش تعداد مبتلایان و بخشی از جمعیتی که واکسینه شده اند، تأثیر کووید-19 همچنان به ایجاد ویرانی در سطح جهانی ادامه می دهد. پاسخ‌های اولیه به COVID-19 در سال 2020 به دلیل فقدان یک برنامه ملی هماهنگ، کند و تصادفی بود. هر ایالت در مورد انواع اقدامات برای کاهش خطر انتقال به صلاحدید خود واگذار شده و هنوز هم است، اگرچه میزان مرگ و میر در حال کاهش است،  تعداد کل موارد کوید-19 ثابت می ماند یا در حال افزایش است زیرا گسترش بیماری سریعتر از واکسن تولید می شود.بنابراین، این تغییر سریع به سمت سلامت از راه دور (تله مدیسین) منجر به دسترسی گسترده‌تر به خدمات، بدون نیاز به ترک خانه  از جانب بیماران می‌شود و بعید است که کارایی و دسترسی به بازار که با افزایش استفاده از سلامت از راه دور (سلامت مجازی) به دست آید،  پس از این دوران همه گیری  به عقب برگردد. آینده خدمات بین‌المللی بیماران در سراسر جهان، ارائه خدمات از راه دور را به ویژه در مراحل تشخیصی و توانبخشی پیوسته مراقبت برای بیمارانی که سفر خواهند کرد، ادغام و گسترش خواهد داد. روابط و همکاری های فرامرزی جدید در حال حاضر برای به اشتراک گذاشتن دانش و تخصص، به ویژه در ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی از راه دور، ایجاد شده است. به عنوان یک راه حل کوتاه مدت، ارائه دهندگان در حال ایجاد همکاری های جدید و نوآورانه برای ارائه مراقبت به بیماران در خارج از کشور هستند که نیازی به سفر نداشته باشند.

 

ترجمعه و تلخیص: دکتر سهیل نجفی مهری

منبع: Stackpole I, Ziemba E, Johnson T. Looking around the corner: COVID‐19 shocks and market dynamics in US medical tourism. Int J Health Plann Mgmt. 2021;36(5):1407‐1416. doi:10.1002/hpm.3259

 

Whatsapp Premium

پشتیبانی آنلاین اسماسیر

برای ارتباط با ما کلیک کنید.
Close and go back to page

تماس با ما

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پائین تر از تقاطع بهار شیراز

پلاک ۴۱۹، طبقه سوم واحد ۱۰، کد پستی ۱۶۱۳۹۸۳۱۳۴

ایمیل :  asmaseir@gmail.com  , info@asmaseir.com 

تلفن :   ۷۷۵۱۵۰۱۳ ۲۱ ۹۸+  

           ۷۷۵۱۵۰۹۳ ۲۱ ۹۸+

تلگرام :  ۹۳۷۲۳۳۳۵۹۹ ۹۸+

--------------------------------------------

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به اسماء سیر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.