درمان سرطان پروستات با لوتسیوم177

 لوتسیوم تراپی چیست؟

درمان لوتسیوم 177 یک روش درمانی است که برای بیماران مبتلا به تومورهای نورواندوکرین (عصبی- غدد درون ریز) و سرطان پروستات مقاوم به هورمون درمانی مورد استفاده است. با درمان Lu-177، درمان اختصاصی ناحیه سرطانی مورد هدف قرار داده میشود.

موارد کاربرد درمان لوتتیوم 177:

 

  • وجود سرطان پروستات مقاوم به درمان متاستاتیک

 

  • تصویربرداری گالیوم-68 PSMA PET/CT علاوه بر درگیری پارانشیم کبدی ، حداقل 5 ضایعه متاستاتیک را دیگر را نشان دهد

 

  • PSMA PET-CT یک ابزار تصویربرداری است که سرطان پروستات را در هر نقطه از بدن تشخیص می دهد. قبل از انجام آزمایش تصویربرداری، یک داروی بی خطر و رادیواکتیو به نام رادیو ردیسر به بدن شما تزریق می شود. رادیو ردیاب سلول های سرطانی را جستجو کرده و به آنها متصل می شود و آنها را روی تصویر قابل مشاهده می کند.
  • با استفاده از یپپتید گالیوم-68 DOTA در تصویربرداری PET/CT، درمان با پپتید Lu-177 برای همه تومورهای نورواندوکرین (عصبی غدد درون ریز ) غیرقابل عمل جراحی و یا تومور های متاستاتیک با محتوای گیرنده سوماتاستاتین مثبت  (SSTr) کاربرد دارد.

 

  • اسکن Ga-68 PET/CT ابزار تصویر برداری برای مراقبت از تومورهای عصبی غدد درون ریز درجه پایین یا متوسط است، در درجه اول برای تصمیم گیری در مورد درمان با تشخیص زودهنگام ضایعات کوچک که بر برنامه های درمانی تأثیر می گذارد.

 

  • به طور کلی، Lu-177 PSMA در مواردی که سرطان پروستات به سایر اندام ها گسترش یافته و در صورت وجود بیماری مقاوم به هورمون درمانی و شیمی درمانی ترجیح داده می شود.

 

  • درمان لوتتیوم را می توان برای بیماران سرطان پروستات با متاستازهای گسترده قبل از هورمون درمانی و شیمی درمانی اعمال کرد.

 

این روش درمانی در بیمارستان آجی بادم شعب  آتاکنت، مسلک و آلتونی زاده وجود دارد.

Whatsapp Premium

پشتیبانی آنلاین اسماسیر

برای ارتباط با ما کلیک کنید.
Close and go back to page

تماس با ما

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پائین تر از تقاطع بهار شیراز

پلاک ۴۱۹، طبقه سوم واحد ۱۰، کد پستی ۱۶۱۳۹۸۳۱۳۴

ایمیل :  asmaseir@gmail.com  , info@asmaseir.com 

تلفن :   ۷۷۵۱۵۰۱۳ ۲۱ ۹۸+  

           ۷۷۵۱۵۰۹۳ ۲۱ ۹۸+

تلگرام :  ۹۳۷۲۳۳۳۵۹۹ ۹۸+

--------------------------------------------

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به اسماء سیر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.