سرطان پروستات

سرطان پروستات

مشخص نیست چه چیزی باعث سرطان پروستات می شود.  پزشکان می دانند که سرطان پروستات زمانی شروع می شود که سلول های پروستات تغییراتی در DNA خود ایجاد می کنند. DNA سلول حاوی دستورالعمل هایی است که به سلول می گوید چه کاری انجام دهد. این تغییرات به سلول‌ها می‌گوید که سریع‌تر از سلول‌های عادی رشد و تقسیم می‌شوند. سلول‌های غیرطبیعی به زندگی خود ادامه می‌دهند، زمانی که سلول‌های دیگر می‌میرند. سلول های غیرطبیعی انباشته شده، توموری را تشکیل می دهند که می تواند رشد کند و به بافت مجاور حمله کند. با گذشت زمان، برخی از سلول‌های غیرطبیعی می‌توانند جدا شده و به سایر قسمت‌های بدن گسترش یابند . این پدیده متاستاز نام دارد.

عوامل خطر ساز

عواملی که می توانند خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش دهند عبارتند از: سن بالاتر، نژاد ، سابقه خانوادگی و چاقی . ابتلا به سرطان پروستات بعد از 50 سالگی بیشتر شایع است. افراد سیاه پوست نسبت به سایر نژادها در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان پروستات هستند. اگر یکی از خویشاوندان خونی، مانند والدین، خواهر و برادر یا فرزند، مبتلا به سرطان پروستات تشخیص داده شده باشد، ممکن است خطر شما افزایش یابد. چاقی. احتمال ابتلا به سرطان پروستات در افرادی که چاق هستند در مقایسه با افرادی که وزن سالمی دارند بیشتر است، اگرچه مطالعات نتایج متفاوتی داشته است.

تشخیص سرطان پروستات

اگر غربالگری سرطان پروستات یک ناهنجاری را تشخیص دهد، پزشک ممکن است آزمایش‌های بیشتری را برای تعیین اینکه آیا سرطان پروستات دارید توصیه کند، مانند سونوگرافی ترانس رکتال، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI). جمع آوری نمونه بافت پروستات  (بیوئپسی) ، آزمایش ژنومیک

هنگامی که بیوپسی وجود سرطان را تایید کرد، مرحله بعدی تعیین سطح تهاجمی (درجه) سلول های سرطانی است. نمره گلیسون رایج ترین مقیاسی که برای ارزیابی درجه سلول های سرطانی پروستات استفاده می شود، نمره گلیسون نام دارد. امتیازدهی گلیسون دو عدد را ترکیب می‌کند و می‌تواند از 2 (سرطان غیر تهاجمی) تا 10 (سرطان بسیار تهاجمی) متغیر باشد، اگرچه قسمت پایین این محدوده اغلب استفاده نمی‌شود. اکثر نمرات گلیسون مورد استفاده برای ارزیابی نمونه های بیوپسی پروستات از 6 تا 10 متغیر است. نمره 6 نشان دهنده سرطان پروستات با درجه پایین است. نمره 7 نشان دهنده سرطان پروستات درجه متوسط ​​است. نمرات 8 تا 10 نشان دهنده سرطان های با درجه بالا است.

وجودتکنولوژی های تشخیصی جدید نظیر پت سی تی گالیوم،  ، تمرکز واحدهای تشخیصی نظیر تصویر برداری ها ، نمونه برداری بابافتی و آزمایشگاه پاتولوژی در یک مرکز منحصر بفرد، میتواند موجبات تشخیص به موقع  سرطان پروستات را فراهم آورد . بنابراین افراد تمایل دارند که با هدف استفاده از امکانات سایر کشورها در  تشخیص به موقع  و درمان سرطان پروستات طی یک برنامه  مدیکال توریسم ، به کشور دیگری مسافرت کنند.  ما در شرکت اسما سیر با تشکیل پرونده پزشکی اولیه ، شما را به یک بیمارستان معتبر در ترکیه معرفی می کنیم تا پس از ویزیت و آزمایشات تشخیصی،  پلان درمان هر چه سریعترمشخص گردد.  پس از تعیین پلان درمانی برای مثال رباتیک سرجری داوینچی در درمان سرطان پروستات میتواند یک گزینه ایده آل و پیشرفته برای درمان مطرح گردد.

دکتر سهیل نجفی مهری

همکاران ما در شرکت اسما سیر آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان، تعیین هزینه ها و اعزام بیمار به بیمارستانهای ترکیه جهت بررسی تشخیصی  و انجام روباتیک سرجری داوینچی  در درمان سرطان پروستات می باشند .

با ما در تماس باشید .
ایران : 09372333599 واتس آپ ، تلگرام- موبایل تلفن 77514998 (021)

ترکیه : 905389682298+ واتس آپ ، موبایل

Whatsapp Premium

پشتیبانی آنلاین اسماسیر

برای ارتباط با ما کلیک کنید.
Close and go back to page

تماس با ما

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پائین تر از تقاطع بهار شیراز

پلاک ۴۱۹، طبقه سوم واحد ۱۰، کد پستی ۱۶۱۳۹۸۳۱۳۴

ایمیل :  asmaseir@gmail.com  , info@asmaseir.com 

تلفن :   ۷۷۵۱۵۰۱۳ ۲۱ ۹۸+  

           ۷۷۵۱۵۰۹۳ ۲۱ ۹۸+

تلگرام :  ۹۳۷۲۳۳۳۵۹۹ ۹۸+

--------------------------------------------

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به اسماء سیر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.