درمان کانسر پروستات

درمان کانسر پروستات

امروزه ، با توجه به درجه و مراحل  سرطان پروستات و همچنین وضعیت متاستازها ی سرطانی روش های مختلف درمان برای کانسر پروستات مطرح می باشد.  از آنجایی که معمولا خارج کردن توده کانسر پروستات اجتناب ناپذیر است ، سردسته درمان های پیشرفته ، روش جراجی رباتیک داوینچی در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد.  اما به هر حال علاوه  بر جراحی ، روش های درمانی دیگری نیز ممکن است  کاربرد داشته باشد.

 • جراحی برای برداشتن پروستات

جراحی برای سرطان (کانسر) پروستات شامل برداشتن غده پروستات (پروستاتکتومی رادیکال)، برخی از بافت های اطراف و چند غدد لنفاوی است. جراحی یک گزینه برای درمان سرطانی است که محدود به پروستات است. گاهی اوقات برای درمان سرطان پیشرفته پروستات در ترکیب با سایر درمان ها استفاده می شود. برای دسترسی به پروستات، جراحان ممکن است از تکنیک های مختلف  استفاده کنند . امروزه  جراحی  کم تهاچمی با استفاده  ربات داوینچی  یک روش تکنیکی جدید و پیشرفته است که در کشورهای پیشرفته منجمله ترکیه استفاده می کنند. در روش رباتیک سرجری داوینچی پروستات ، ابزارهای جراحی به یک دستگاه مکانیکی هوشمند (ربات) متصل می شوند و از طریق چندین منفذ کوچک به  شکم شما وارد می شوند. جراح پشت یک کنسول می نشیند و از کنترل های دستی برای هدایت ربات برای حرکت ابزارها استفاده می کند

 • پرتو درمانی

تابش پرتو خارجی.  برای سرطان پروستات یا پرتودرمانی از انرژی پرقدرت برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می کند. در طول پرتودرمانی خارجی، روی میز دراز می‌کشید در حالی که دستگاهی در اطراف بدن شما حرکت می‌کند و پرتوهای انرژی پرقدرت مانند اشعه ایکس یا پروتون‌ها را به سمت سرطان پروستات هدایت می‌کند. پرتوهای خارجی یک گزینه برای درمان سرطانی است که محدود به پروستات است. همچنین می‌تواند پس از جراحی برای از بین بردن سلول‌های سرطانی باقیمانده در صورت وجود خطر گسترش یا عود سرطان استفاده شود. برای سرطان پروستات که به سایر نواحی بدن مانند استخوان ها گسترش می یابد، پرتودرمانی می تواند به کند کردن رشد سرطان و تسکین علائمی مانند درد کمک کند.

 1. براکی تراپی. براکی تراپی شامل قرار دادن منابع رادیواکتیو در بافت پروستات شما است. بیشتر اوقات، این تابش در دانه های رادیواکتیو به اندازه برنج وجود دارد که در بافت پروستات شما وارد می شود. دانه ها دوز کم تابش را در مدت زمان طولانی ارسال می کنند. براکی تراپی یک گزینه برای درمان سرطانی است که فراتر از پروستات گسترش نیافته است.
 • درمان های فرسایشی Ablative therapies

درمان‌های فرسایشی بافت پروستات را با سرما (انجماد سازی) یا گرما از بین می‌برند.

 1. یخ زدن بافت پروستات کرایوآبلیشن یا کرایوتراپی برای سرطان پروستات شامل استفاده از گاز بسیار سرد برای انجماد بافت پروستات است. به بافت اجازه داده می شود تا ذوب شود و این روش تکرار می شود. چرخه های انجماد و ذوب سلول های سرطانی و برخی بافت های سالم اطراف را از بین می برد.
 2. گرم کردن بافت پروستات درمان اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU) از انرژی متمرکز اولتراسوند برای گرم کردن بافت پروستات و مرگ آن استفاده می کند. این درمان‌ها ممکن است برای درمان سرطان‌های پروستات بسیار کوچک در زمانی که جراحی امکان‌پذیر نباشد، در نظر گرفته شوند. محققان در حال بررسی این موضوع هستند که آیا کرایوتراپی یا هایفو برای درمان بخشی از پروستات ممکن است گزینه ای برای سرطانی باشد که به پروستات محدود می شود. این استراتژی که به عنوان "درمان کانونی" شناخته می شود، ناحیه ای از پروستات را که حاوی تهاجمی ترین سلول های سرطانی است شناسایی می کند و فقط آن ناحیه را درمان می کند.
 • هورمون درمانی

هورمون درمانی درمانی برای متوقف کردن بدن شما از تولید هورمون مردانه تستوسترون است. سلول های سرطانی پروستات برای کمک به رشد به تستوسترون متکی هستند. قطع عرضه تستوسترون ممکن است باعث مرگ سلول های سرطانی یا کندتر شدن رشد آنها شود. گزینه های هورمون درمانی عبارتند از داروهایی که بدن شما را از تولید تستوسترون باز می دارد.

 1. هورمون آزاد کننده . هورمون لوتئینیزه (LHRH) یا آگونیست ها و آنتاگونیست های هورمون آزاد کننده گنادوتروپین (GnRH)
 2. آنتی آندروژن . معمولاً همراه با آگونیست های LHRH تجویز می شوندهورمون درمانی اغلب برای درمان سرطان پیشرفته پروستات برای کوچک کردن سرطان و کند کردن رشد آن استفاده می شود.
 • شیمی درمانی

 شیمی درمانی از داروها برای کشتن سلول های در حال رشد سریع از جمله سلول های سرطانی استفاده می کند. شیمی درمانی می تواند از طریق ورید بازو، به شکل قرص یا هر دو انجام شود.

 • ایمونوتراپی

 ایمونوتراپی از سیستم ایمنی بدن شما برای مبارزه با سرطان استفاده می کند. سیستم ایمنی بدن شما که با بیماری مبارزه می کند ممکن است به سرطان شما حمله نکند زیرا سلول های سرطانی پروتئین هایی تولید می کنند که به آنها کمک می کند از سلول های سیستم ایمنی پنهان شوند. ایمونوتراپی با تداخل در این فرآیند کار می کند.

 • درمان دارویی هدفمند. درمان های دارویی هدفمند بر روی ناهنجاری های خاص موجود در سلول های سرطانی تمرکز دارند. با مسدود کردن این ناهنجاری ها، درمان های دارویی هدفمند می توانند باعث مرگ سلول های سرطانی شوند.

 

دکتر سهیل نجفی مهری

همکاران ما در شرکت اسما سیر آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان، تعیین هزینه ها و اعزام بیمار به بیمارستانهای ترکیه جهت بررسی تشخیصی  و انجام روباتیک سرجری داوینچی و یا سایر روش های درمان سرطان پروستات می باشند .

با ما در تماس باشید .
ایران : 09372333599 واتس آپ ، تلگرام- موبایل تلفن )77514998  021

ترکیه : 905389682298+ واتس آپ ، موبایل

Whatsapp Premium

پشتیبانی آنلاین اسماسیر

برای ارتباط با ما کلیک کنید.
Close and go back to page

تماس با ما

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پائین تر از تقاطع بهار شیراز

پلاک ۴۱۹، طبقه سوم واحد ۱۰، کد پستی ۱۶۱۳۹۸۳۱۳۴

ایمیل :  asmaseir@gmail.com  , info@asmaseir.com 

تلفن :   ۷۷۵۱۵۰۱۳ ۲۱ ۹۸+  

           ۷۷۵۱۵۰۹۳ ۲۱ ۹۸+

تلگرام :  ۹۳۷۲۳۳۳۵۹۹ ۹۸+

--------------------------------------------

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به اسماء سیر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.